Colchón Barato 2022

Jakie są wskazówki, aby przedłużyć żywotność materaca? 

 

1. Użyj ochraniacza na materac 

Oprócz dobrej jakości materaca, stosowanie ochraniacza na materac (nazywanego również nakładką na materac) oferuje wiele korzyści. Odprowadza wilgoć z materaca, zapewniając komfortowy sen przez całą noc.  

Ochraniacze na materace są również wygodne w użyciu i można je łatwo zdjąć do prania. Ponadto pomaga wydłużyć żywotność materaca i sprawić, że będzie wyglądał jak nowy. 

Doskonałej jakości ochraniacz na materac zapewnia ochronę przed: 

Plamy 

Olejek do skóry 

Okruchy jedzenia 

Wycieki 

Pot 

Kurz, brud i gruz 

Nagromadzenie alergenów 

Roztocza 

 Wiele osób cierpi na objawy alergii, takie jak przekrwienie, kichanie, łzawienie oczu i katar, i nie zdaje sobie sprawy, że ich materac może je wywoływać. Ten ochraniacz na materac może pomóc w zapobieganiu czynnikom wyzwalającym, takim jak mikroorganizmy, pleśń, sierść zwierząt domowych lub roztocza. 

 

2. Upewnij się, że materac jest odpowiednio podparty 

Chociaż nie zawsze konieczna jest wymiana materaca, musi on mieć odpowiedni rodzaj podparcia. Pomaga to zachować integralność materiałów i zapobiega przedwczesnemu zużyciu. 

Sprawdź gwarancję producenta, aby uzyskać zalecenia dotyczące wsparcia. Tradycyjne materace zazwyczaj wykorzystują sprężyny skrzynkowe do podparcia, podczas gdy materace pudełkowe wymagają mocnego i solidnego podparcia.  

Oczywiście wsporniki materaca i fundamenty muszą również odpowiadać wadze podkładów. Inne kwestie obejmują rozmiar, rodzaj i twardość materaca. 

 

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami czyszczenia 

Utrzymanie materaca w czystości może wydłużyć jego żywotność. Zdejmowanie pościeli, odkurzanie materaca i czyszczenie punktowe to ogólna instrukcja czyszczenia większości producentów. 

Jednak każdy materac będzie się różnił od drugiego. Mogą istnieć określone wskazówki dotyczące prania ze względu na użyte materiały. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia. Jeśli zależy Ci na wygodzie sprzątania, zdecyduj się na materac w pudełku ze zdejmowanym pokrowcem. 

 

4. Unikaj jedzenia na materacu 

Okruchy jedzenia, które gromadzą się na materacu, sprawiają, że jest on potencjalnym siedliskiem drobnoustrojów. Co więcej, przyciąga plagi szkodników. Na przykład szczury są powszechnymi gatunkami szkodników, które rozmnażają się w niehigienicznych warunkach i żerują na cząstkach jedzenia. Mogą przegryźć materac i zakopać się pod nim, aby założyć gniazdo. 

  

Jeśli chcesz, aby Twój materac służył dłużej, unikaj kosztownych wymian i trzymaj z daleka szkodniki, zostawiając jedzenie wyłącznie w kuchni. 

 

 5. Nie wskakuj na materac 

Unikanie wskakiwania na materac jest prawdopodobnie najbardziej oczywistą wskazówką, aby wydłużyć jego żywotność, jednak większość rodzin z dziećmi ma z tym problem. 

Oczekuje się, że materac będzie służył przez długi czas, aby zapewnić optymalny komfort i odpowiednie podparcie ciała w celu zapewnienia wysokiej jakości snu. Średni cykl życia materaca określa się na 7 do 10 lat. To oczekiwanie jest szczególnie prawdziwe w przypadku marek materacy premium wykonanych z najwyższej jakości materiałów. 

Wskakiwanie na materac może spowodować zawalenie się sprężyny skrzynkowej, fundamentów i ramy. Spowodują one nie tylko uszkodzenie materaca, ale mogą również spowodować potencjalne obrażenia spowodowane upadkiem. 

 

 6. Regularnie obracaj materac 

Materace, które były używane przez długi czas, mogą zwisać lub tworzyć grudki i miękkie miejsca. 

Regularnie obracając materac, możesz wyrównać zużycie wszystkich części powierzchni do spania. Daje to stronie materaca szansę na regenerację po używaniu i uniknięcie zanurzenia. 

Eksperci od snu zalecają obracanie materacy co najmniej raz na trzy miesiące. Oznacza to kołysanie wezgłowia materaca w miejscu, w którym znajdują się stopy. Osoby z nowo zakupionym materacem mogą uniknąć zanurzenia, obracając go co dwa tygodnie przez pierwsze cztery miesiące. Jest to również proces znany jako „włamywanie się”. 

 

7. Staraj się trzymać zwierzęta z dala od łóżka 

Istnieje wiele sposobów na wydłużenie żywotności materaca, ale posiadanie zwierząt na łóżku może zagrozić jego skuteczności. 

Pamiętaj, że nawet najlepiej zadbane zwierzęta mogą gubić włosy i ślinić się. Zwierzęta mogą również przypadkowo siusiać lub robić kupę na materace. Lepiej byłoby mieć oddzielne łóżka dla zwierząt domowych. 

 

8. Zachowaj szczególną ostrożność podczas transportu 

Może się zdarzyć, że będziesz musiał przetransportować swój materac. Zachowaj szczególną ostrożność i zabezpiecz go plastikową obudową, aby uniknąć zgięcia lub złożenia. Możesz również użyć taśmy do ochrony przed zadrapaniami i zadrapaniami. Podczas przenoszenia materaca najlepiej trzymać go pionowo na boku, aby uniknąć zwisania.