Canapé abatible Emma y colchón Emma Hybrid Premium

Zakup materaca może być dość trudny. Jest tak wiele różnych do wyboru, z których każdy obiecuje najlepszy sen. Ale jak właściwie zabrać się za zakup materaca? Przygotowaliśmy listę rzeczy, na które należy zwrócić uwagę i zrobić przy zakupie materaca. 

  

Porównaj materace 

Powinieneś zacząć od zbadania różnych rodzajów materacy i ich zalet. Następnie ważne jest, aby porównać materace, abyś mógł znaleźć najlepszy materac dla swoich potrzeb. Powinieneś skoncentrować swoje porównanie na następujących właściwościach: 

  

  • Twardość: Twardość decyduje o komforcie i tym, czy budzisz się wypoczęty. 
  • Rdzeń materaca: Może to być pianka, pierze, lateks, żel lub ich kombinacja. Wszystkie materiały rdzenia materaca mają różne właściwości. Materiały te mają decydujący wpływ na twardość materaca, a tym samym na jego wygodę. 
  • Odpowiednie do podstawy łóżka: Nie wszystkie materace pasują do każdej podstawy łóżka. Zapytaj sprzedawcę lub sprawdź stronę internetową, na której chcesz to kupić. 
  • Okoliczności osobiste: należy również wziąć pod uwagę okoliczności osobiste, takie jak dolegliwości bólowe, spanie z partnerem lub budżet. 

Kupowanie materaca: jakie pytania należy zadać? 

Dobre rady są nieocenione przy zakupie materaca. Nie tylko jest to duża inwestycja, ale także będziesz z niej korzystać przez znaczną ilość czasu. Ale trzeba też zadać właściwe pytanie, jeśli chce się uzyskać dobrą radę. Oprócz omówienia ceny i warunków dostawy należy omówić następujące tematy: 

  

  • Twoja obecna podstawa/rama/stelaż łóżka. Jak wspomniano wcześniej, nie każdy materac nadaje się do każdego łóżka. Zdecydowanie powinieneś unikać umieszczania materaca bezpośrednio na podłodze- Nie tylko wydłużysz żywotność materaca, ale także uzyskasz dodatkowe wsparcie, jeśli położysz nowy materac na właściwej podstawie. 
  • Niezależnie od tego, czy cierpisz na nocne poty. Wszyscy pocą się w nocy, ale niektórzy cierpią na nadmierne pocenie się. W takim przypadku zdecydowanie powinieneś wspomnieć o tym sprzedawcy, ponieważ będzie on w stanie wybrać materac, który ma dobrą oddychalność. 
  • Ulubiona pozycja do spania. Niektóre materace są bardziej odpowiednie dla osób śpiących na boku, inne na plecach – zapytaj, który materac najlepiej pasuje do Twojej preferowanej pozycji spania. 
  • Ból pleców lub szyi. Zły materac jest często przyczyną bólu pleców lub karku. Nawet jeśli nie uważasz, że sprzedawca materacy jest właściwą osobą, do której należy się zwrócić, zdecydowanie powinieneś o tym wspomnieć. 
  • Czy możesz wypróbować swój nowy materac? Zawsze pytaj, czy możesz spać na materacu przez co najmniej 3 tygodnie, ponieważ tylko w rzeczywistych warunkach snu możesz określić, czy materac jest dla Ciebie odpowiedni. To jedna z wielkich zalet zamawiania materaca przez Internet. Wiele sklepów internetowych z materacami oferuje długi okres próbny, więc masz wystarczająco dużo czasu, aby naprawdę przetestować materac.